Setkání expertů projektu BEEHIVES v Antverpách – listopad 2017

Sektání konzorcia projektu Beehives v Antevrpách. Listopad 2017.

Sektání konzorcia projektu Beehives v Antevrpách. Listopad 2017.

 

Již pošesté se konalo setkání expertů v projektu BEEHIVEs, tentokrát se setkali v Antverpách. Sjeli se na něj opět experti z 7 partnerských organizací, které sídlí v 6 zemích (Belgie, ČR, Německo, Malta, Velká Británie, Španělsko), a z 9 zemí (Belgie, Finsko, ČR, Indie, Německo, Malta, Velká Británie, Srbsko, Španělsko).

Město, kde byla založena první finanční burza na světě, se ukázalo jako inspirativní nejen pro výměnu finančních komodit, ale i nápadů. Krom řešení běžné projektové agendy experti představili výsledky kvantitativního výzkumu zaměřeného na strategickou spolupráci mezi školami, zaměstnavateli a studenty. Dále pak prezentovali interpretace kvalitativní části. Prezentaci výsledků z České republiky, kterou představil výzkumník projektu Mgr. et Mgr. Jan Beseda, Ph.D., si můžete prohlédnout zde.

Široce a důkladně byl diskutován interaktivní nástroj pro podporu (strategické) spolupráce mezi školami, zaměstnavateli a studenty. Jeho první podoby bychom se měli dočkat již v prvním čtvrtletí příštího roku. Velmi pravděpodobně budou výsledky projektu představeny i na výroční konferenci EURASHE příští duben v Tallinu. O dalším pokroku v projektu vás budeme informovat.